BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kim Čen Iras - Šiaurės Korėjos lyderis

Naujausiame įraše pristatysiu dabartinį Šiaurės Korėjos lyderį, tautos „tėvą“ ir daugelio politikų manymų pavojingiausią pasaulio valdovą, kurio valdoma šalis kelią didžiulę grėsmę pasaulio stabilumui. Šis asmuo Kim Čen Iras. Šios asmenybės kontrolėje viena iš keturių didžiausių pasaulio armijų. Pats valdymas ir gyvenimas apsuptas įvairiausias gandais, pradedant tuo, kad jam gimstant buvo dvi vaivorykštės, o baigiant tuo, kad šiuo metu Šiaurės Korėjos lyderis yra miręs. Iš faktų pateiktų šiame įraše, pamatysite, kad marksistinę ideologija šis lyderis vadovavosi nuo mažų dienų. Kylant karjeros laiptais buvo net gi atsakingas už marksistinės propagandos skleidimą. Tiesa, reiktų paminėti, kad valdant tėvui Kim Il-sung, Šiaurės Korėja ilgą laiką pagal pragyvenimo lygi pralenkė savo pagrindinę varžovę Pietų Korėją. Todėl neveltui Šiaurinės šalies gyventojai dėl sunkumų kaltiną būtent Kim Čen Irą, bet naujo valdovo jie neįsivaizduoja. Rašydamas šį įrašą nesistengiau daryti jokių išvadų apie šią asmenybę, manau kiekvienas perskaitęs ir susipažinęs tam tikrus apibendrinimus galės pasidaryti pats.

Kim Čen Iras - Šiaurės Korėjos lyderis

Kim Jong-ilo Kim Čen Iras (Kim Jong-il) 1941 m. vasario 16

Kim Čen Iras (Kim Jong-il) kai kur dar galime rasti Kim Jong Il gimė 1941m. vasario 16 dieną Viatkos kaime, netoli Chabarovsko, Sovietų sąjungoje, dabartinėje Rusijoje, kur jo tėvas vadovavo 88-jai Sovietų sąjungos brigadai, sudarytai iš kinų ir korėjiečių tremtinių. Oficiali Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos propaganda skelbia, apie lyderio gimimą Pektusano kalnuose buvusioje partizanų slėptuvėje. Kimas yra vyriausias vaikas, motinos Kim Jong-suk, ir tėvo Kim Il-sung - Liaudies Demokratinės Respublikos įkūrėjo.

1945 m., kai būsimam Šiaurės Korėjos lyderiui buvo viso labo trys - keturi metai, baigėsi antrasis pasaulinis karas, o Korėja išsikovojo nepriklausomybę nuo Japonijos. Iš pradžių tėvas, o vėliau visa šeima persikėlė į Pchenjaną ir apsigyveno buvusių Japonijos pareigūnų viloje su sodu ir baseinu. Tėvas iškart perėmė valdžios vadeles į savo rankas, kaip neginčijamas Šiaurės Korėjos išvaduotojas ir valdovas.

1948 m. Kim Jong-il brolis, „Shura“ Kim (Kim Jong-il, bet labiau žinomas rusiška pravarde) buvo nuskandintas arba pats nuskendo, tikslių duomenų nėra.

1949 m. per gimdymą mirė Kim Jong Ilo motina. Nors yra versijų apie moters sušaudymą ir palikimą nukraujuoti.

1950 m. birželio 25 d. prasidėjo Korėjos karas, kuris vyko tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų. Karas baigėsi 1953 m. liepos 27 d., nors taikos sutartis ir nebuvo pasirašyta.

Prasidėjus neramumams ir karams, netekęs vieno sūnaus, o motinai žuvus, tėvas ir tuometinis Šiaurės Korėjos vadovas išsiuntė savo sūnų mokytis į Kinijos liaudies Respubliką 1950-1960 m. Nors pagal oficialią komunistinę biografiją skelbiama, kad Kimas mokėsi Pchenjane.

Nežinia ar tai tiesa, bet nuo pat mažų dienų Kim Čen Iras buvo apimtas politinių siekių. Jis buvo Vaikų sąjungos ir Demokratinės jaunimo lygos (DYL) dalyviu. Aktyviai reiškėsi Marksistinės teorijos ir kitose literatūros tyrimo grupėse. 1957 m. savo mokykloje tapo DYL vicepirmininku. Siekė plačiau supažindinti bendraklasius su Marksistinėm įdėjom, rengė seminarus ir ekskursijas.

Kimo tėvas vedė antrą kartą ir susilaukė vaiko, kurį pavadino Kim Pyong-il, nuskendusio sūnaus garbei.

1960 m. rugsėjo mėnesį pradėjo studijuoti Kim Ir Seno (Kim Il-sung) universitete, Marksistinę politinę ekonomiką. Besimokydamas dirbo tekstilės mechanizmų gamykloje. Buvo praktikantas ir darbuotojas, statantis televizijos transliavimo įrangą.

1961 m. liepos mėnesį įstojo į Korėjos darbininkų partiją.

1964 m. balandį baigė Kim Ir Seno universitetą. 1970 m. pradžioje galėjo mokytis Maltos universitete anglų kalbą ir lankytis šalyje kaip premjero Dom Mintoff svečias.

Kim Čen Iro karikatūra

Kim Čen Iro karikatūra

Po diplomo gavimo kyla karjeros laiptais Korėjos darbininkų partijoje, kai tarptautinėje arenoje vyksta komunistų susiskaldymas tarp Kinijos ir Tarybų sąjungos. Partijoje buvo centrinio komiteto narys, prižiūrėjo „anti partiškas“ idėjas, nubrėžė ideologinę kryptį tarp žiniasklaidos, rašytojų ir menininkų.

Septintajame dešimtmetyje Kim Čen Iras parašė daugybę straipsnių ekonomikos tema. Jis buvo prieš materialinį skatinimą ekonomikoje, vadovavo pramonės technikos pertvarkyme tuo metu.

1967–1969 m. Kim Jong-il didelį dėmesį skyrė kariuomenei, nes manė, kad vadai esantys Korėjos liaudies kariuomenės viduje engė Kariuomenės politines organizacijas ir iškraipė valstybinius nurodymus. Kim nusprendė, kad tai kelią grėsmę kariuomenės kontrolei. Ketvirtajame partijos suvažiavime paskyrė tam tikrus pareigūnus, kurie buvo atsakingi už kontrolę. Taip pat atsakingas buvo ir už skleidžiamą propagandą.

1970 m. buvo centrinio komiteto pavaduotoju, o 1973 m. tapo sekretoriumi.

Kim Il Sung savo sūnų skirdavo vis į atsakingesnius postus ir galiausiai pradėjo ruošti kaip įpėdinį. Sosto perėmėjas galiausiai buvo patvirtintas 1974 m.

Tais pačiais metais buvo pradėta savotiška švietimo kampanija pavadinimu „Trijų revoliucijų judėjimas“, kuris važinėdavo po šalį ir teikdavo politines, mokslines, technines žinias per trumpus kursus. Žinių tobulinimas buvo vykdomas per masinius mitingus, kuriose buvo galima pasidalinti žiniomis.

Aštuntajame dešimtmetyje Kim Čen Iras buvo atsakingas už ekonominį planavimą, skirdamas dėmesį keliom kompanijom, kurios turėjo greitai išvystyti tam tikrus ekonomikos sektorius. Taip pat kariuomenėje kūrė politinius judėjimus: „Trys revoliucijos“, „Raudonos vėliavos judėjimai“, „Raudonos vėliavos avangardo judėjimas“ ir kiti.

1977 m. dalyvavo įvairiose derybose dėl Korėjų suvienijimo, kurios baigėsi nesėkmingai.

1980 m. spalio mėn. šeštajame Korėjos darbininkų partijos suvažiavime tuometinis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Il-sung viešai paskelė apie savo įpėdinį Kim Čen Irą, kuris tame pačiame suvažiavime išrinktas Centrinio komiteto Politinio biuro nariu, Centrinio komiteto sekretoriumi, Centrinio karinio komiteto nariu. Nuo 1982 m. vasario mėn. jis KLDR Aukščiausio liaudies susirinkimo deputatas. Ir tai leido būti įtakingiausia figūra Šiaurės Korėjoje aplenkiant savo tėvą.

Po 1980 m. galima sakyti prasidėjo naujoji Kim Čen Iro (Kim Jong-il) era. Prasidėjo asmenybės kulto kūrimas, kurį vėliau panaudojo ir jo tėvas. Reguliariai per žiniasklaidos priemones pasirodydavo pasakojimai apie Kimą kaip bebaimį lyderį, revoliucionierių, reikalaujanti besąlyginio paklusimo.

Kim Čen Iro šeima. 1981 m. nuotrauka

Kim Čen Iro šeima. 1981 m. nuotrauka

Bent jau žinoma, kad buvo įvykdyti keli terorizmo aktai. 1983 m. Rangūne, (Birmoje, Miamare) buvo pasikėsinta į Pietų Korėjos valdžios atstovus ir į Pietų Korėjos prezidentą. Per šį pasikėsinimą žuvo 17 pietų korėjiečių, iš kurių 4 buvo ministrai.

1987 m. per šiaurės korėjiečių aviacijos bombardavimas užmušė visus 115 Pietų Korėjos laive buvusių žmonių. Emigravęs Š.Korėjos agentas Kim Hyon Hui teigė, kad operacija buvo užsakyta paties Kin Čen Iro. Šie incidentai leido užsienio valstybėm suprasti, kad Kim Čen Iras laikysis kietesnės politikos negu jo tėvas.

PILNA KIM ČEN IRO BIOGRAFIJA ČIA http://www.biografas.lt/biografija/330-kim-cen-iras

Patiko (1)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Kim Čen Iras - Šiaurės Korėjos lyderis”

 1.   Punktyras rašo:

  Tekstas įdomus, nors sunkokas skaityti dėl neretų klaidų.
  Dar reikėtų paminėti ir Š.Korėjos padirbinėjimų JAV dolerių mastą. Tas pavojingiau, nei atominės bombos.
  Pchenjanas nori kariauti. Tiksliau, jis nori, kad visi manytų, jog ji nori ir gali kariauti. Tai milžinas molinėm kojom. Vienas povandeninis atominis laivas turi MNG daugiau, nei visa Korėja. Jei ne Š. Korėjos ryšiai su Kinija, švelniai, bet tvirtai laikančia JAV už šeimos brangenybių ir dar gyvi Korėjos karo prisiminimai, manau, tikrai atsirastų nenumaldomas noras išvaduoti vargšus š. korėjiečius nuo visų Kim’ų. Dabar reikia laukti Pchenjano irimo iš vidaus pabaigos. Šis pūlinys pratrūkęs tikrai gali aptaškyti aplinkines valstybes..

 2.   how to unlock iphone 4.3.5 rašo:

  While opening many sites on my pc i get a message that link has broken and even pictures do not come? unlock iphone 4

 3.   Wayne Longworth rašo:

  I like the way you are talking about the hair. Also I just want to mention I’m very new to blogs and definitely loved your website. Probably I’m going to bookmark your blog post . You definitely have fabulous stories. Cheers for sharing your web-site.

Rašyk komentarą