BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jonas Mačiulis - Maironis


onas Mačiulis (slapyvardis Maironis) - lietuvių kunigas, profesorius ir poetas. Labiausiai žinomi kūriniai „Trakų pilis”, „Lietuva brangi”.
Maironis

Gimė 1862 m. spalio 21 dieną Pasandravio dvare Šiluvos valsčiuje, Raseinių apskritis. Jo šeima buvo laisva nuo baudžiavos, dar kartais pavadinamų„karališkųjų” valstiečių šeimoje. Galbūt iškilo klausimas kodėl Pasandravio dvare. Tai ši istorija labai paprasta. Jono Mačiulio tėvas buvo pasiturintis, tačiau labai dideliais turtais girtis negalėjo ir jam neužteko ką turėjo. Pasiėmė paskolą ir nusipirko Pasandravio dvarą, kuriame ir gimė J. Mačiulis .Vaikystėje Maironis buvo mokamas lietuvių kalbos, kuria ir šnekėjo jo šeima, bei lenkų, nes teko daug bendrauti su aplinkiniais, kurie kalbėjo pagrinde lenkiškai.

1873 m. mokslus pradėjo krimsti Kauno gimnazijoje. Įš pradžių jam reikėjo praeiti parengiamąją klasę, susipažinti su rusų kalba. Po dviejų metų J. Mačiulis pateko į gimnaziją, kurioje didelį dėmesį skyrė mokslams. Besimokydamas gimnazijoje susipažino su Adomo Mickevičiaus, J.Kraševskio, J.Slovako ir kitų asmenybių kūryba. Šios asmenybės darė didžiulę įtaką vėlesnei Maironio kūrybai. Pačius pirmus eilėraščius parašė jau šeštoje klasėje, tiesa lenkų kalba.

Visa Jono Mačiulio-Maironio biografija

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Jonas Mačiulis - Maironis”

 1.   Anonimas rašo:

  gera abzvalga padejo literaturoje

 2.   aiste rašo:

  jega

 3.   zaibas rašo:

  kokiam jum cia jega..as nesakau geras rasinukas,bet kai reikes parasyti referata toky kaip man cia bus tik dalele viso to..

 4.   Skaičiau rašo:

  Pasiėmė paskolą ir nusipirko dvarą? Reikėtų tikslinti. :)

 5.   iff rašo:

  Nieko neužsiminta apie gyvenimą I-jo karo metu Krekenavoje, kur sukurti brandūs kūriniai.

Rašyk komentarą