BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hosnis Mubarakas - Egipto prezidentas (biografija)

Hosnis Mubarakas (Hosni Mubarak) - Egipto prezidentas, šalį valdantis daugiau nei 30 m.

Gimė 1928 m. gegužės 4 d. Minufijoje, Nilo deltos provincijoje. Augo kartu su keturiais broliais, o tėvas buvo neįtakingas pareigūnas teisingumo ministerijoje. Gimtasis Hosnio Mubarako kaimas garsėjo savo mokyklomis, nes išugdė keturis ministrus. Būsimas prezidentas pagrindinę mokyklą baigė savo kaime, o vidurinę jau kaimyniniame Shibin El-Kom. Mokėsi Egipto karo ir vėliau akademijoje, kurią baigė 1950 m. Pilotavimo įgūdžius tobulino Sovietų sąjungoje.

Karinė karjera

Iš pradžių H. Mubarakas buvo pilotų instruktorius ir vadovavo karinėms oro pajėgoms per Jemeno pilietinį karą septintajame dešimtmetyje. 1967 m. tapo pilotų akademijos vadovu ir per trumpą laiką sugebėjo modernizuoti karines oro pajėgas, kurias Izraelis sunaikino per šešių dienų karą. Nepaisant to H. Mubarakas 1969 m. tapto karinių oro pajėgų štabo nariu, o 1972 m. kariuomenės vadu. Jis nemažai prisidėjo prie sėkmingo Izraelio puolimo 1973 m. .

Prezidentas

Tuometis Egipto prezidentas Muhammad Anwar El Sadat 1975 m. paskyrė Hosnį Mubaraką tapti viceprezidentu. Užėmęs šias pareigas jis aktyviai vykdė Sadato politiką ir priklausė grupei valdžios pareigūnų, kurie dalyvavo konsultacijose kartu su išlaisvinimo pajėgomis ir pasirašė taikos susitarimą su Izraeliu. 1975 m. dalyvavo misijoje Riydihe ir Damaske, kur bandė įtikinti Saudo Arabiją ir Sirija pasirašyti sutartį su Izraeliu, tačiau tuometis Sirijos prezidentas tai atsisakė padaryti.

Pilna Hosnio Mubarako biografija

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Hosnis Mubarakas - Egipto prezidentas (biografija)”

 1.   Maja rašo:

  Hey!

  Ačiū labai už šį tinklaraštį. Skaitau dar tik antrą įrašą, bet jau žaviuosi. Super!

  P. S. Pati vedu šiokį tokį biografijų blog’ą. Jei kam įdomu, mielai kviečiu apsilankyti:
  http://biografijos.wordpress.com

  Ačiū dar kartą! Siunčiu gražiausius linkėjimus! :)

 2.   Irmis rašo:

  Jeigu atvirai, biškį nepagavau kampo, liaudiškai tariant-nuspaudžiau ant nuorodos “pilna Hosnio Mubarako biografija”- o ten šia asmenybe kažkaip nė nekvepia, visokie praktiški patarimai, Vincas Mykolaitis-Putinas, o kur Mubarakas tuomet ėmė ir “pasislėpė”, jei nepaslaptis? :D

Rašyk komentarą