BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Romanas Polanskis - garsus režisierius

Romanas Polanskis (tikrasis vardas ir pavardė Raymond Roman Liebling) - lenkų-prancūzų-žydų rašytojas, režisierius, sukūręs tokius garsius filmus kaip „Pianistas“ 2002 m., „Oliveris Tvistas“ (2004 m.) . Nors R.Polanskio talentu nieks neabejoję, tačiau pats jis yra nevienareikšmiška asmenybė. 1969 m. jo nėščia žmona buvo nužudyta nuosavame name, o 1977 m. R.Polanski buvo teisiamas dėl neteisėtų santykių su trylikamete.

Režisierius gimė Paryžiuje, Prancūzijoje pasiturinčioje šeimoje. Yra manančių, kad R.Polanskis gimė Briuselyje, tačiau norėdamas gauti Prancūzijos pilietybę teigė, kad gimė Paryžiuje. Tėvai buvo agnostikai (agnosticizmas [gr. agnōstos — nepažinus], pažinimo teorijos kryptis, neigianti galimybę pažinti objektyvią tikrovę. ). Tėvas buvo Lenkijos žydas, o motina gimė Rusijos imperijoje ir dėl Lenkijos padalijimo buvo iškelta, kadangi jos tėvas buvo žydas, o motina katalikė.

„Žinau, kad mane visi pažįsta, bet dauguma mane žino tik kaip ištvirkusį neūžaugą…”

Tėvas išgyveno Mauthausen-Gusen koncentracijos stovykloje Austrijoje, o motina žuvo Aušvico koncentracijos stovykloje. Pats R.Polanskis išgyveno karą kartu su katalikų šeimomis, jis net gi vadinosi Romanu Vilkovų, paėmęs pavardę iš priglaudusios šeimos. Jis save laikė ypač religingu iki 15 m. Po karo 1945 m. susitikęs su tėvu persikėlė gyventi į Krokuvą.

Po karo komunistinėje Lenkijoje lankė filmų kūrybos mokyklą. 1954 m. įstojo į režisūros studijas Lodžės universitete, tačiau baigė negavęs diplomo.Gyvendamas Lenkijoje svajoje ir galvojo apie pabėgimą iš komunistinio bloko,tačiau visos pastangos buvo veltui.

Visa biografija: http://www.biografas.lt/biografija/26-roman-polanski

Patiko (2)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Romanas Polanskis - garsus režisierius”

  1.   Rupert Chalcraft rašo:

    I love the way you are talking about the hair. Also I just want to say I am just beginner to blogs and honestly loved your blog site. More than likely I’m likely to bookmark your site . You absolutely have fabulous articles. Appreciate it for revealing your web page.

  2.   Mckinley Helmen rašo:

    I love the way you are talking about the hair. Also I just want to say I am just newbie to blogs and definitely loved this web blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You absolutely come with really good well written articles. Cheers for revealing your web-site.

Rašyk komentarą