BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Galilėjus (Galileo Galilei) astronomijos revoliucionierius

Galileo Galilei (Galilėjo Galilėjus) – italų mokslininkas, astronomas, mechanikas, fizikas, filosofas, moderniojo mokslo atstovas, padaręs revoliucinių atradimų, įkvėpęs daugybę vėlesnių mokslininkų. Didžiausi pasiekimai yra pdaryti astronomijos moksle: patobulintas teleskopas ir palaikymas M.Koperniko.
Galilėjo Galilėjus

Galileo Galilei (Galilėjo Galilėjus) gimė 1564 m. vasario 15 d. Pizos mieste, dabartinės Italijos teritorijoje, garsaus lutenisto ir muzikos teoretiko šeimoje. Pilnas vardas yra Galileo di Vincenzo Bonaiuti de’ Galilei.

Kai berniukui suėjo 8 m. šeima pajudėjo į Florenciją, bet Galilėjų paliko pas Jacopo Borghini, ir buvo mokomas Camaldolese vienuolyne. Ilgai svarstė apie dvasininko profesiją, tačiau 1583 m. įstojo į Pizos universitetą, kuriame studijavo matematiką ir fiziką, o apie dvasininkiją užmiršo. Jo uolumas nustebino šeimos draugą ir matematiką Ostilio Ricci (1540-1603 m.) Vėliau Galileo mokėsi privačiai pas šį matematiką. 1585 m. susidūręs su finansiniais sunkumais Galilėjui tenka palikti universitetą.

Tuomet Galilėjus grįžo atgal į Florenciją ir ten 3 m. bandė ieškoti su mokymu susijusio darbo. Per tuos metus paskelbė du mokslinius veikalus „La bilancetta ( “Mažas Balansas”) aprašė hidrostatinius principus.Kitos mokslinis veikalas buvo susijęs su fizika, remtasi Archimedu.

1589 m. Galilėjus pradeda dėstyti matematiką ir filosofiją Pizos universitete. Į šį universitetą šiai asmenybei pavyko patekti per pažįstamus. Dėstytojaujant susidūrė su sunkumais, buvo jaunas, pažeidžiamas, beje turėjo blogą savybę reikšti sarkazmą, o tai nelabai patiko universiteto vadovybei. Dėstydamas matematiką susipažino su tuo metu garsiausių matematiku, dirbančiu Romos kolegijoje Kristofu Klavijumi. Šios asmenybės susirašinėjo viena su kita ir galiausiai K.Klavijus atsiuntė savo vadovėlį , kuris pasitarnavo Gelilėjo Galilėjui tobulinant matematikos žinias. 1592 m. darbą pradeda Padua Universitete, Venecijoje, kur praleidžia laimingiausius savo metus. Tame universitete dėstė geometriją, mechaniką ir astronomiją iki 1610 metų.

Visa biografija: http://www.biografas.lt/biografija/116-galileo-galilei

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Galilėjus (Galileo Galilei) astronomijos revoliucionierius”

 1.   kazikox rašo:

  Gryni faktai. Ir tai įdėjai į čia? Atidarys mažos dvylikametės mergaitės, pakrapštys nosį pamačiusios datas ir išjungs.

  Bet šiaip dėkui. Buvo smagu prisiminti trečios klasės didvyrį.

 2.   Biografija rašo:

  Na čia yra Biografijos blogas, todėl datos yra neatskiriamos nagrinėjant biografijos faktus.

  Bet manau čia ne datos esmė, o tas kas parašytą po datų. Nebūtinai prisiminti datų, bet bent jau chronoliginė tvarka kažkokia turėtų būti.

 3.   Lera rašo:

  kazikox, nemanau kad sis blogas yra sukurtas butent dvylikametem mergaitem, o rimtai besidominantiems istoriniu asmenybiu biografijomis.
  krepsy, man patinka tavo darbai.

Rašyk komentarą