BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Džonas Lenonas jo iškilimas ir nužudymas

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

Džonas Vinstonas Lenonas (John Winston Lennon) – anglų muzikantas, „The Beatles“ grupės narys, moterų numylėtinis ir aktyvus kovotojas už taiką žemėje. Savo įdomų ir prasmingą gyvenimą užbaigė po šizofrenija sergančio žudiko kulkų. Praėjus daug laiko po Džono Lenono mirties, jis vis dar išlikęs daugelio žmonių galvoje.

Gimė 1940 m. spalio 9 d. , Liverpulio gimdymo namuose, Oksfordo gatvėje. Motina Julia Lennon (mergautinė pavardė Stanley) ir tėvas Alfred (Alf, ar Freddie) Lennon susipažino per vokiečių aviacijos antskrydį per antrąjį pasaulinį karą. Vardai būsimai žvaigždei buvo duoti garbei jo tėviško senelio John ‘Jack Lennon’ ir Vinstono Čerčilio (Winston Churchill) Didžiosios Britanijos ministro pirmininko, ėjusio pareigas per antrąjį pasaulinį karą.

„Jei kiekvienas pareikalautų taikos vietoj naujo televizoriaus, tai būtų taika.“

Tėvas Alf buvo jūreivis, o per antrąjį pasaulinį karą tarnavo Karališkame laivyne ir dažnai buvo toli nuo namų, bet reguliariai siuntė mokesčių čekius Julijai, kuri gyveno Liverpulyje. Tačiau 1943 m. mokesčių siuntimas sustojo. 1944 m. Džono Lenono tėvas grįžo namo ir jam net akys kaktoje iššoko. Jo žmona, kol jis tarnavo armijoje, susirado meilužį nuo kurio pastojo. Tėvai nesutarė dėl vaiko globos ir į ją pradėjo kištis kiti giminaičiai. Motinos sesė Mimi Smith parašė skundą apie Juliją, Didžiosios Britanijos socialinei tarnybai. Po kiek laiko Dž.Lenono globa buvo patikėta M.Smith.

1946 m. Alfas atvyko į Blackpoolą pas Mimi aplankyti savo sūnaus ir vildamasis slaptai emigruoti su juo į Naująją Zelandiją. Julija sekė juos ir vėliau privertė mažąjį Džoną pasirinkti tarp Alfo ir Julijos. Berniukas pasirinko tėvą. Išėjus motinai berniukas verkė ir sekė ją. Ir galiausiai tėvas nusprendė atiduoti sūnų motinai. Po šio įvykio jis prarado ryšius su savo vaiku iki pat bitlomanijos laikų.

Visa biografija: http://www.biografas.lt/biografija/113-dzonas-lenonas

Biografijos

Aforizmai, citatos, sentencijos www.kabutes.lt


Rodyk draugams

Rašyk komentarą